Modrzewiowy Zakątek w Szczypiornie koło Pomiechówka zaprasza!

aktywny wypoczynek

Jest takie urocze miejsce blisko Warszawy (ok 40 km), które pozwoli Wam uciec od miejskiego zgiełku, choć na chwilę… 

agroturystyka szczypiorno pomiechówek noclegi
Oj tak, zapraszamy do Nas – tutaj nie można się nudzić!

Zapraszamy do aktywnego wypoczynku nad Wkrą

Naszym gościom oferujemy możliwość wynajęcia sprzętu kajakowego. Posiadamy 20 kajaków,  w części (10 sztuk) z dostawkami dla dzieci- więc można popływać z w trójkę….

Wkra określana jest jako malownicza i bardzo urokliwa rzeka. Płynie wśród pól, łąk i lasów, a czasami wrzyna się w wysokie na kilka metrów skarpy – co potęguje jej atrakcyjność. Skarpy te porośnięte są drzewami iglastymi i liściastymi. Rzeka Wkra jest miejscem odpoczynku dla licznych gatunków flory i fauny (szczególnie kaczek, czapli, a zimą łabędzi). Przepływa przez dwa województwa, siedem powiatów i dwadzieścia gmin. Nie wszystkie odcinki rzeki są tak spopularyzowane jak jej dolny odcinek (Joniec – Pomiechówek). Wkra jest rzeką typowo nizinną, charakteryzującą się niewielkim spadkiem w profilu podłużnym. Ciekawostką jest pochodzenie nazwy rzeki. Notowana ona była już w I połowie XI wieku. Nie pochodzi od słowa „kra”! Spływająca rzeką kra po zimowych roztopach nie miała żadnego większego znaczenia na tak małej rzece. Językoznawcy podają, że Wkra pochodzi od pruskiego Yikru, co znaczy zwrotny, żwawy, kręty…. Rzeka Wkra jest idealna na krótsze i dłuższe spływy kajakowe. Miejscami – szczególnie w górnych odcinkach – trzeba przenosić kajaki lub omijać powalone drzewa.   Dolny odcinek stał się bardzo popularny jako szlak kajakowy, co sprawiło, że nad brzegami w wielu miejscowościach powstały mniejsze i większe wypożyczalnie kajaków. Szlak kajakowy Wkry jest wymarzony na spływy indywidualne, rodzinne i grupowe. Woda w rzece jest czysta, a w miesiącach wakacyjnych bardzo płytka, co sprawia, że praktycznie w każdym miejscu można się w niej wykąpać!

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie modrzewiowyzakatek.pl

Aktywnie na Mazowszu

agroturystyka szczypiorno pomiechówek noclegi
kajaki spływ wkrą szczypiorno pomiechówek
kajak z logo modrzewiowy zakątek pomiechówek wkra
kajak z logo modrzewiowy zakątek pomiechówek wkra

Wyśmienity pomysł na weekendowy wypoczynek - aktywnie nad Wkrą

Na pewno nie będziecie się tu nudzić!

Kajaki – rodzinne spływy – aktywnie na Mazowszu- wypoczynek nad Wkrą!

Idealne miejsce dla każdego

Dla osób lubiących jazdę konną, zapraszamy do okolicznych stadnin, których u Nas nie brakuje. Pobliskie stadniny znajdujące się w Borkowie czy Pomiechówku oferują jazdę indywidualną, czy kuligi zimą.

Dla amatorów dwóch kółek gmina Pomiechówek to bardzo atrakcyjne tereny do tego typu aktywności. Można rzec, że jest ona rajem do uprawiania turystyki rowerowej. Wiele dróg i ścieżek leśny, polnych czy łąkowych zachęca do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzem. Z Naszego gospodarstwa agroturystycznego można wyruszyć na wycieczkę do Pomiechówka, gdzie znajduje się Park Dolina Wkry – bardzo atrakcyjny kompleks leśno-rekreacyjny zlokalizowany  przy ul. Nasielskiej 1B. Został otwarty jesienią 2019 roku. Na blisko 10 ha zaprojektowano trasy do spacerów, poprowadzone tak, by chronić bogactwo fauny i flory. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi – można pospacerować, przejść się w koronach drzew, pobawić na nietuzinkowym „placu zabaw”, lub strefie Wikingów lub spędzić czas w strefie parku linowego….. atrakcji nie brakuje.

Dla chętnych na dłuższe przejażdżki rowerowe zachęcamy do wypadu do Twierdzy Modlin. Między Pomiechówkiem a Modlinem prowadzi bardzo atrakcyjna ścieżka rowerowa, zlokalizowana nad łąkami nadnarwiańskimi (prowadząca przez Bronisławkę). Tą trasą można spokojnie (omijając ruchliwe drogi) dotrzeć do Twierdzy Modlin i pojeździć po obszernym jej terenie. W pierwszej kolejności warto odwiedzić Centrum informacji Turystycznej (CIT) LOT Trzech Rzek, znajdujący się przy ulicy Baśki Murmańskiej 164. Tam dostaniemy mapkę, folder oraz wiele ciekawych informacji co warto zobaczyć na terenie Twierdzy Modlin….. i jak tam dotrzeć,bo teren jest naprawdę duży!

Osoby interesujące się, lub chcące spróbować swoich sił w grze w golfa zapraszamy do odwiedzenia pola golfowego Lisia Polana. Jest ono zlokalizowane 12 km od Pomiechówka, a 6 km od Nas –  oferuje amatorom golfa liczne, ciekawe atrakcje. Co więcej znajduje się tam też boisko do gry w tenisa.

W Naszym gospodarstwie mamy wiele ciekawych i nietuzinkowych gier plenerowych, z których możecie skorzystać.  Zachęcamy do rodzinnych potyczek w kubb, turnieju gry w kręgle ogrodowe, czy bule…. Posiadamy własny plac zabaw ze zjeżdżalnią dla dzieci, trampoliną, piaskownicą oraz domkiem ogrodowym…..a jak ktoś pragnie pograć w piłkę na boisku, to mamy nowiutkie boisko z nawierzchnią bitumiczną około 200 m od Nas….

Nocleg i nie tylko:

Nasza pozostała oferta

Aktywnie nad Wkrą!

Szczypiorno - Pomiechówek - Modrzewiowy Zakątek