Modrzewiwoy Zakątek w Szczypiornie koło Pomiechówka zaprasza!

Konsolacje - Stypy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

agroturystyka szczypiorno pomiechówek noclegi

Kameralna sala na wymarzone przyjęcie

Zapraszamy do Modrzewiowego Zakątka nad Wkrą

Kameralne miejsce oddalone od głównej drogi, bezpieczne tym samym dla dzieci. Miejsce idealne do zabawy na świeżym powietrzu, wypoczynku i spotkań na zewnątrz! Kameralna sala – idealne na niewielkie przyjęcia w gronie najbliższych znajomych.

Przyjęcia....

agroturystyka szczypiorno pomiechówek noclegi
agroturystyka szczypiorno pomiechówek noclegi

Modrzewiowy Zakątek koło Pomiechówka zaprasza

Konsolacja- stypa

Stypa (też uczta pogrzebowa, konsolacja, od łac. consolatio – ulga, pociecha) – u Słowian uroczysta uczta organizowana z powodu śmierci kogoś bliskiego lub znanej osoby, wojownika albo wodza. Uczty takie organizowano na cmentarzach zwanych żalnikami, co u Słowian wschodnich i południowych przetrwało w postaci połączonych z ucztowaniem obchodów Zaduszek.

Dzisiejsza nazwa uroczystego poczęstunku pochodzi od łacińskiego słowa stipis, które oznaczało składkową ofiarę i jednocześnie drobny pieniążek wkładany zmarłym w usta. Dzięki organizacji stypy jej uczestnicy nie tylko mogą się posilić po pogrzebie, ale także pocieszyć po stracie bliskiej osoby (za Wikipedia).

Zapraszamy do organizacji konsolacji w Modrzewiowym Zakątku – w kameralnych warunkach, ciszy i spokoju można pożegnać bliską osobę…. Oferujemy obiad w sali z komikiem, gdzie można spędzić te chwile w gronie najbliższych osób!

Tylko u Nas:

Nasza pozostała oferta

Idealne miejsce na przyjęcie!

Szczypiorno - Pomiechówek